508 346 669 22 629 25 35 czynne pon - pt 10:00 - 18:00, sobota 10:00 - 15:00

Już teraz przy zamówieniu 1400 zł otrzymasz 10% rabatu

Klej Maximus PU 501 (9+1)KG

  • Czas realizacji: Na zamówienie
  • szt.
  • 242,00 zł

Klej Maximus - profesjonalny środek, któremu warto zaufać

Klej Maximus jest dwuskładnikowym klej epoksydowo-poliuretanowy do parkietu. Nadaje się do klejenia każdego rodzaju parkietu (mozaiki, klepki, lameli, parkietu przemysłowego, kostki brukowej, desek parkietowych i parkietów warstwowych lakierowanych) na podłożach cementowych (wilg. względna poniżej 2% CM), anhydrycie (wilg. względna poniżej 0,5% CM), drewnie (wilg. względna ok. 7 - 9%), płytkach ceramicznych, kamieniu naturalnym i płytach metalowych. Zaletami są: duża siła wiązania, długi czas otwarcia. Klej Maximus odpowiada wymaganiom normy PN – EN 14293 (DIN 281). Na podłogi ogrzewane stosować Maximus Elastic.

Dane techniczne produktu, takiego jak klej Maximus

  • Konsystencja: składnik A beżowa gęsta pasta, składnik B brązowy płyn
  • Temperatura pracy: 10 – 300oC
  • Czas po zmieszaniu: do 2 godz. przy 150C do 1 godz. przy 250C
  • Proporcje: składnik A 9 kg składnik B 1 kg
  • Zużycie 1,2 – 1,6 kg/m2

Przygotowanie powierzchni do użytkowania środka, takiego jak klej Maximus

Podłoże powinno być suche (pomiar metodą CM), mocne, wolne od pęknięć i równe. Resztki farb i zanieczyszczeń usunąć mechanicznie. Do gruntowania stosować grunty Maximus GP, Fast 500 , lub Gepox. Jastrychy anhydrytowe obrobić mechanicznie i odessać według przepisów producenta, względnie zgodnie z właściwymi normami i instrukcjami, następnie gruntować Maximus GP. Przy gruntach zwracać uwagę na czasy schnięcia i rozpoczynanie klejenia. Jako barierę przeciwwilgociową stosować zgodnie z opisami gruntów.

Składniki kleju przed użyciem dobrze wymieszać, aż do uzyskania jednorodnej barwy w całej objętości. Zwracać baczną uwagę na zachowanie proporcji (najlepiej łączyć wg opakowań fabrycznych). Parkiet układać, kiedy klej jest jeszcze powierzchniowo lepki, a najlepiej zaraz po rozprowadzeniu. Zębatą szpachelką równomiernie nanieść na podłoże. Uzębienie należy dobierać tak, by odwrotna strona parkietu była całkowicie zwilżona klejem. Zachować szczeliny dylatacyjne przy ścianach i słupach. Parkiet szlifować po 3 dniach (temp. 150C) lub po 2 dniach (temp. 250C) tj. po zupełnym związaniu kleju.

Przechowywanie:
12 miesięcy w oryginalnie zamkniętym pojemniku pow +50C

Opakowanie:
wiadro 9 kg + pojemnik 1 kg

Co warto wiedzieć na temat użytkowania kleju Maximus?

Podane czasy wietrzenia, układania i suszenia odniesione są do ok. 20oC i 65% relatywnej wilgotności powietrza. Odbiegające warunki w pomieszczeniu mogą zmieniać podane czasy. Klej i parkiet przed klejeniem powinny mieć temperaturę pomieszczenia. Stosować się do instrukcji układania producenta parkietu jak również do obecnie obowiązujących przepisów.

Klej Maximus, w wersji PU 501,mocno przywiera do skóry. Możliwe uczulenie przy kontakcie ze skórą. Unikać kontaktu ze skórą. Używać rękawic ochronnych. Przy kontakcie kleju ze skórą lub oczami należy je natychmiast umyć wodą z mydłem i dokładnie spłukać wodą. Przy wystąpieniu uczulenia na utwardzacz zmienić klej na Maximus PU lub Maximus Elastic. Maximus 501 nie jest łatwopalny, należy jednak unikać kontaktu z gorącą powierzchnią i ogniem. Szkodliwy dla organizmów wodnych, może mieć długotrwałe szkodliwe działanie na zbiorniki wodne. Używając gruntów i klejów pomieszczenia należy dobrze wietrzyć. Chronić przed dziećmi.

CENA BRUTTO (z VAT-em 23%) za 1 sztukę produktu/zestaw - do każdej transakcji wystawiamy paragon lub fakturę VAT.
 
Odbiór osobisty możliwy w pawilonie handlowym  Parkiety Pętlak – ul. Bartycka 20/24 pawilon 11A, w tygodniu w godzinach 10-18, soboty 10-15. Prosimy o wcześniejszą informację  w celu przygotowania towaru do odbioru.

Kontakt: (22)629-25-35, 508-346-669; @:sklep@parkietypetlak.pl

Jeśli z jakiegoś powodu w naszej ofercie nie znaleźli Państwo produktu, zachęcamy do kontaktu – jesteśmy pewni, że go dla Państwa zdobędziemy!