508 346 669 22 629 25 35 czynne pon - pt 10:00 - 18:00, sobota 10:00 - 15:00

Już teraz przy zamówieniu 1400 zł otrzymasz 10% rabatu

Osmo Olej Tarasowy 004-021

 • Czas realizacji: 24 godziny
 • szt.
 • 111,00 zł 30,00 zł

OSMO® OLEJ TARASOWY jest olejem do zastosowania zewnętrznego na powierzchnie drewniane. Sprawia, że powierzchnia drewna staje się gładka, łatwa w pielęgnacji oraz nie chłonie wody i brudu. Jest niezwykle wytrzymały, wydajny i łatwy w użyciu. Olej wnika głęboko, reguluje poziom wilgoci i zapobiega pęcznieniu i kurczeniu się drewna. Warstwa nie zatyka porów, nie pęka, nie łuszczy się i nie rozwarstwia.

Aby ją odświeżyć wystarczy nanieść jeszcze jedna warstwę ( bez szlifowania = bez kurzu!).

Olej jest wytarzany na bazie naturalnych olejów roślinnych (olej słonecznikowy, olej sojowy).

Dostępne kolory:

 • 004 Daglezja (naturalnie stonowany);
 • 006 Bangkirai (naturalnie stonowany);
 • 007 Teak (bezbarwny);
 • 009 Modrzew (naturalnie stonowany);
 • 010 Termodrewno (naturalnie stonowany);
 • 013 Garapa (naturalnie stonowany);
 • 014 Massaranduba (naturalnie stonowany);
 • 016 Bangkirai (ciemny);
 • 019 Szary;
 • 020 Czarny - DOSTĘPNY DO WYCZERPANIA ZAPASÓW;
 • 021 Dąb Brunatny.

Zastosowanie:

Chroni, pielęgnuje i upiększa pokrycia drewniane i meble ogrodowe z drewna bangkirai, cedru i innych rodzajów drewna – nadaje się także do drewna tekowego, eukaliptusa i innych rodzajów drewna szlachetnego.

Przygotowanie:

Powierzchnia drewna musi być czysta, sucha i nie zmarznięta (max 20% wilgotności). Olej jest gotowy do użycia, nie należy go rozcieńczać. Dokładnie zamieszać. Stara warstwę lazury dokładnie oczyścić lub delikatnie oszlifować. Stare warstwy farb i lakierów należy usunąć. Jeżeli to możliwe pokryć drewno pierwszą warstwą ze wszystkich stron jeszcze przed montażem. Jeżeli pożądana jest dodatkowa ochrona przed pleśnią, sinizną lub owadami (szczególnie w przypadku drzew iglastych takich jak sosna), drewno należy wcześniej- możliwie ze wszystkich stron- pokryć impregnatem Osmo WR*.

*Przy korzystaniu z biocydów należy zadbać o bezpieczeństwo. Przed użyciem należy zawsze zapoznać się z treścią ulotki i informacjami dotyczącymi produktu.

Sposób użycia:

Na czystym i suchym drewnie należy pędzlem (Osmo pędzel do malowania- 114) lub szmatką (np. w przypadku mebli) nałożyć cienką warstwę zgodnie z kierunkiem naturalnych słojów drewna. Do szybkiej pracy na dużych powierzchniach zaleca się użycie Osmo Szczotki do malowania podłóg (150 mm), dzięki której można pracować w pozycji stojącej i tym samym odciążyć plecy.

Dokładnie i równomiernie wygładzić. Pozostawić do wyschnięcia w dobrze wentylowanym miejscu. Czas schnięcia to ok. 12 godzin (w normalnych warunkach 23oC / 50% wilgotności powietrza). Przy niskich temperaturach i/lub wysokiej wilgotności czas schnięcia wydłuża się. Następnie nanieść druga warstwę- również cienką. Drewno o powierzchni chropowatej lub żłobkowanej ze względu na strukturę powierzchniową chłonie więcej materiału. Gotowy wynik zależny jest również od jakości drewna, z tego względu należy wykonać malowanie próbne.

Okres trwałości:

5 lat lub dłużej, jeśli produkt przechowywany jest w suchych warunkach i jest szczelnie zamknięty. Jeśli produkt zgęstnieje pod wpływem mrozu, należy przechowywać go w temperaturze pokojowej na 24-36 godzin przed użyciem.

WAŻNE!
Chronić przed dziećmi. Unikać zanieczyszczenia skory i oczu. Zanieczyszczone oczy natychmiast przemyć dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. Tekstylia nasączone płynnym środkiem należy po ich użyciu natychmiast uprać lub przechowywać w szczelnie zamkniętym metalowym pojemniku (duże niebezpieczeństwo samozapłonu).

 

CENA BRUTTO (z VAT-em 23%) za 1 sztukę produktu/zestaw - do każdej transakcji wystawiamy paragon lub fakturę VAT.

UWAGA!!!
Odbiór osobisty możliwy w pawilonie handlowym  Parkiety Pętlak – ul. Bartycka 20/24 pawilon 11A, w tygodniu w godzinach 10-18, soboty 10-15. Prosimy o wcześniejszą informację  w celu przygotowania towaru do odbioru.

Kontakt: (22)629-25-35, 508-346-669; @:sklep@parkietypetlak.pl

Jeśli z jakiegoś powodu w naszej ofercie nie znaleźli Państwo produktu, zachęcamy do kontaktu – jesteśmy pewni, że go dla Państwa zdobędziemy!