508 346 669 22 629 25 35 czynne pon - pt 10:00 - 18:00, sobota 10:00 - 15:00

Już teraz przy zamówieniu 1400 zł otrzymasz 10% rabatu

SLC Eco Oil Pur 5l

  • Czas realizacji: Na zamówienie
  • szt.
  • 333,00 zł

SLC® Eco OIL PUR to ekokompatybilna powłoka wykończeniowa do parkietu, idealna w GreenBuilding. Jednoskładnikowa, przyjazna dla środowiska i zdrowia użytkowników. Profesjonalny preparat na bazie olejów uretanowych do wykańczania podłóg drewnianych w dwóch warstwach. Slc® Eco Oil-Pur łączy w sobie praktyczność użytkowania z łatwością obrabialności, w celu uzyskania efektu postarzania podłóg drewnianych każdego typu.

 

Przeznaczenie:

Wykończenie o wysokim stopniu zabezpieczenia:

- tradycyjnych podłóg drewnianych

- wstępnie wyszlifowanych podłóg drewnianych

- podłóg drewnianych, którym należy przywrócić dawną świetność

- podłóg bambusowych

 

Przeznaczenie użytkowe:
Podłogi drewniane we wnętrzach o przeznaczeniu mieszkalnym.

 

Nie używać:
Na zewnątrz; na podłogi drewniane narażone na długi lub stały kontakt z wodą.

 

Przygotowanie podłoża:
Wyszlifować parkiet, aby otrzymać powierzchnię gładką, czystą i pozbawioną oleju, tłuszczów, wosków, silikonów i starych powłok lakierniczych. Nanieść SLC SILO-PUR® FLEX (zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi w odpowiedniej karcie technicznej produktu) w celu zaszpachlowania szczelin i nieregularności. Po ≈ 30 – 60 minutach wyszlifować jednolicie całą powierzchnię papierem ściernym z linii SLC o uziarnieniu 100/120. Ponownie wyszlifować przy pomocy tarczy z siatki ściernej SLC® CARBODUR SIC o uziarnieniu 150 lub 180 w celu uzyskania lepszego wyglądu estetycznego wykończenia. Dokładnie zebrać odkurzaczem pył powstały podczas szlifowania i usunąć ewentualne pozostałości ścierką antystatyczną PULEX, a następnie nanieść SLC OIL-PUR®. Wilgotność drewna powinna zawierać się w przedziale między 9% a 11%.

 

Sposób użycia:
Produkt gotowy do użycia. Przed użyciem wstrząsnąć i wlać do czystego naczynia. Pozostawić na 5 minut, a następnie przystąpić do nakładania produktu.

 

Nanoszenie:
Nakładać SLC OIL-PUR® za pomocą SLC® ROLLER PLUS, zachowując wydajność ≈ 80 – 100 ml/m2 na warstwę. Zaczekać aż całkowicie wyschnie, po ≈ 6 – 8 godzinach, wyszlifować jednolicie przy pomocy tarczy z siatki ściernej SLC® CARBODUR SIC 220; dokładnie zebrać odkurzaczem pył powstały podczas szlifowania i usunąć ewentualne pozostałości ścierką antystatyczną PULEX, a następnie nanieść drugą warstwę SLC OIL-PUR®.

 

Czyszczenie:
Pozostałości produktu SLC OIL-PUR® czyścić SLC® DILUENTE OIL przed ich stwardnieniem. Po stwardnieniu produkt SLC OIL-PUR® może być usunięty jedynie mechanicznie.

 

Inne wskazówki:

- przed użyciem pozostawić produkt w pomieszczeniu, aby nabrał temperatury otoczenia

- używać czystych pojemników i narzędzi

- po otwarciu kanistra jego zawartość musi być zużyta jak najszybciej

- w celu uzyskania jednorodnego wykończenia należy nanosić warstwy o takiej samej grubości i przestrzegać zalecanych ilości

 

Konserwacja parkietu:
Podłogi drewniane lakierowane SLC OIL-PUR® muszą być co pewien czas poddawane konserwacji. W celu ich oczyszczenia używać neutralnego detergentu SLC® SILOPARK. W celu okresowej i specjalnej konserwacji używać SLC® SILOCERA.

CENA BRUTTO (z VAT-em 23%) za 1 sztukę produktu/zestaw - do każdej transakcji wystawiamy paragon lub fakturę VAT.

UWAGA!!!
Odbiór osobisty możliwy w pawilonie handlowym  Parkiety Pętlak – ul. Bartycka 20/24 pawilon 11A, w tygodniu w godzinach 10-18, soboty 10-15. Prosimy o wcześniejszą informację  w celu przygotowania towaru do odbioru.

Kontakt: (22)629-25-35, 508-346-669; @:sklep@parkietypetlak.pl

Jeśli z jakiegoś powodu w naszej ofercie nie znaleźli Państwo produktu, zachęcamy do kontaktu – jesteśmy pewni, że go dla Państwa zdobędziemy!