508 346 669 22 629 25 35 czynne pon - pt 10:00 - 18:00, sobota 10:00 - 15:00

Już teraz przy zamówieniu 1400 zł otrzymasz 10% rabatu

Woca Exterior Oil 0,75l

 • Czas realizacji: 24 godziny
 • szt.
 • 119,00 zł

Szanowni Klienci!
Przez wzgląd na zmiany zachodzące przy dystrybucji produktów Woca, niektóre z nich mogą być niedostępne. Przed dokonaniem zakupu prosimy o kontakt celem sprawdzenia dostępności danego preparatu.

WOCA EXTERIOR OIL zalecany jest do gruntownego olejowania i konserwacji wszelkiego drewna na zewnątrz pomieszczeń takich jak: drewniane elewacje, meble ogrodowe, pomosty itp. Może być stosowany do tradycyjnych gatunków drewna (sosna, modrzew) jak też egzotycznych (teak, mahoń, ipe). Olej Exterior, bezbarwny, bardzo głęboko uwydatnia naturalny kolor i strukturę. Polecany jest do olejowania nowych powierzchni, natomiast do odnawiania starych powierzchni idealnie nadają się oleje pigmentowane, odtwarzające pierwotny kolor drewna. Możliwa jest również zmiana koloru bardzo starych, mocno zużytych powierzchni poprzez zastosowanie np. oleju szarego, antracytowego lub czarnego. Chroni drewno przed grzybami pleśniowymi i zawiera filtr UV.

UWAGA! Aukcja dotyczy oleju w kolorze Naturalnym. Jeżeli są państwo zainteresowani innym kolorem (teak, czarny, szary, orzech, bangkirai, modrzew, antracyt, biały, rotbraun, oliwka, srebrny, świerk) prosimy o  informację w komentarzu do transakcji.

 
Sposób użycia:
 1. Przed olejowaniem, nową lub starą powierzchnię, przemyć Woca Zmywaczem Exterior;
 2. Pozostawić powierzchnię do wyschnięcia na przynajmniej 24 godziny. Wilgotność drewna nie może być wyższa niż 17%. Przed olejowaniem powierzchnię przeszlifować papierem ściernym „120”;
 3. Olejowanie przeprowadzać tylko przy dobrej pogodzie (minimalna temperatura to 13oC). Unikać bezpośredniego promieniowania słonecznego i wysokich temperatur;
 4. Przed rozpoczęciem olejowania, dokładnie wymieszać olej;
 5. Nakładać pędzlem równą, cienka warstwę zaczynając od czoła. Mokry olej może mieć bielawy odcień ale po kilku minutach- gdy odparuje woda- powierzchnia odzyskuje swój pierwotny wygląd.
 6. Nie później niż po 5 minutach zebrać nadmiar oleju czystą, bawełniana szmatą, zwłaszcza ze spoin i rowków;
 7. Jeśli powierzchnia wygląda na nienasyconą olejem, należy nałożyć kolejną cienką warstwę;
 8. Po wyschnięciu wypolerować powierzchnię wkładka polerską lub polerką jednotarczową. Polerowanie zwiększa odporność na ścieranie;
 9. Powierzchnia utwardza się po ok. 24-48 godz., zależnie od warunków atmosferycznych i temperatury. W tym czasie drewno nie może być narażone na działanie wody.
 
Uwaga dotycząca mebli:
Powierzchnie olejowane Olejem Exterior w kolorze czarnym, antracytowym lub orzechowym zaleca się dodatkowo zaolejować Olejem Exterior naturalnym- zmniejsza to ryzyko przebarwień.
 
Pielęgnacja:
Olejowanie zaleca się powtarzać raz, dwa razy w roku lub zależnie od potrzeb. Przed olejowaniem umyć powierzchnię Zmywaczem Exterior, następnie postępować zgodnie z obróbką podstawową.
 
Wydajność:
8-10 m2/ litr zależnie od gatunku drewna.
 
Przechowywanie:
W chłodnym miejscu, szczelnie zamknięte w oryginalnym opakowaniu. Nie narażać na mróz ani źródła ciepła.

WAŻNE!!!
Szmaty nasączone olejem i pyłem po szlifowaniu mogą ulec samozapaleniu. Należy je nasączyć wodą i zamknąć szczelnie w metalowym pojemniku, następnie utylizować.
 
CENA BRUTTO (z VAT-em 23%) za 1 sztukę produktu/zestaw - do każdej transakcji wystawiamy paragon lub fakturę VAT.

UWAGA!!!
Odbiór osobisty możliwy w pawilonie handlowym  Parkiety Pętlak – ul. Bartycka 20/24 pawilon 11A, w tygodniu w godzinach 10-18, soboty 10-15. Prosimy o wcześniejszą informację  w celu przygotowania towaru do odbioru.

Kontakt: (22)629-25-35, 508-346-669; @:sklep@parkietypetlak.pl

Jeśli z jakiegoś powodu w naszej ofercie nie znaleźli Państwo produktu, zachęcamy do kontaktu – jesteśmy pewni, że go dla Państwa zdobędziemy!