W jakich pomieszczeniach można zamontować podłogę winylową?

23-05-2022

Panele winylowe to ciekawe rozwiązanie do współczesnych wnętrz. Doskonale imitują naturalne barwy drewna i jednocześnie zapewniają wysoką wytrzymałość podłoża.

W jakich pomieszczeniach można zamontować podłogę winylową?

Panele winylowe to ciekawe rozwiązanie do współczesnych wnętrz. Doskonale imitują naturalne barwy drewna i jednocześnie zapewniają wysoką wytrzymałość podłoża. Wykorzystywane są zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i w biurach. Warto sprawdzić, czym właściwie jest podłoga winylowa, jakie ma właściwości oraz w jakich pomieszczeniach z powodzeniem można ją zamontować. Przekonaj się. 

Czym jest podłoga winylowa?

Podłoga winylowa powstaje ze specjalnie przygotowanych paneli. Winyl to jeden z nowoczesnych i bardzo praktycznych materiałów, który cechuje się połączeniem estetyki i wytrzymałości eksploatacyjnej. Panele tego typu są pewną odmianą linoleum, jednak w zdecydowanie bardziej atrakcyjnej odsłonie. Cechują się m.in. giętkością oraz prostotą montażu i świetnie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu jako podłoże salonu, przedpokoju, sypialni, czy też eleganckiego biura. Nowoczesne podłogi winylowe montuje się na klej, lub też na zasadzie systemu click, co jest dużym ułatwieniem nawet dla mało doświadczonych monterów lub amatorów. 

Podłoga winylowa – właściwości

Tego typu podłoże cieszy się zainteresowaniem ze względu na swoje unikatowe właściwości. Przede wszystkim panele winylowe cechują się dobrym stosunkiem ceny do jakości ich wykonania. Ponadto są proste w montażu, co znacznie ułatwia proces wykończenia wnętrz. Cechy charakterystyczne dla winylu jako materiału to m.in. giętkość, elastyczność i mała grubość. Sprawdza się to w trakcie intensywnej eksploatacji, ponieważ elastyczne panele są mniej podatne na ewentualne odkształcenia. To wszystko przy znakomitym odwzorowaniu drewna i jego barwy, a przecież winylowe panele są zdecydowanie tańsze od drewnianej podłogi. 

 

Warto wybrać modele odporne na zarysowania, uderzenia, czy też ewentualne odbarwienia. Wybrane panele winylowe mają wzmocnione zabezpieczenie przed promieniowaniem UV, dzięki czemu mogą być wykorzystywane również w nasłonecznionych przestrzeniach. Przykładem są m.in. panele Joka 330 Grey Slate. Wybierając określony produkt, warto zwrócić uwagę również na takie parametry jak:

  • antypoślizgowość
  • klasyfikacja ogniowa;
  • certyfikaty bezpieczeństwa;
  • łatwość pielęgnacji. 

 

Dzięki temu wybierzesz optymalny wariant do swoich potrzeb i specyfiki użytkowania podłogi w pomieszczeniu. 

Gdzie sprawdzi się podłoga winylowa?

Uniwersalność i parametry techniczne podłogi winylowej sprawiają, że z powodzeniem można wykorzystywać ją w wielu pomieszczeniach użytkowych. Najczęściej panele winylowe wybierane są do takich domowych wnętrz jak, sypialnia, salon, pokój dziecięcy oraz gościnny, czy nawet łazienka. Wysoka odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, a także elastyczność materiału sprawiają, że codzienne chodzenie po nim jest przyjemnością. Jednocześnie jest to zakup na lata, dlatego w ten rodzaj podłogi mogą inwestować rodziny z małymi dziećmi, czy też posiadacze zwierząt domowych. 

 

Podłogi winylowe są jedynymi podłogami w 100% wodoodpornymi. Tego typu panele winylowe mają swoje zastosowanie w łazienkach, czy też w kuchni. Podłoga winylowa to doskonały wybór dla wymagających klientów. To jednocześnie: proste w montażu, wygodne w eksploatacji i łatwe w pielęgnacji rozwiązanie do wielu wnętrz.