508 346 669 22 629 25 35 czynne pon - pt 10:00 - 18:00, sobota 10:00 - 15:00

Już teraz przy zamówieniu 1400 zł otrzymasz 10% rabatu

Arboritec Millic Comfort 1L

 • Czas realizacji: Na zamówienie
 • szt.
 • 149,00 zł
ARBORITEC MILLIC COMFORT  jest 1-komponentowym, naturalnym olejem do podłóg, na bazie oleju sosnowego. Wzbogaca kolor wszystkich gatunków drewna. W połączeniu z Arboritec Satin Oil, Millic Comfort może być stosowany na powierzchniach intensywnie obciążonych – komercyjnych, handlowych itp.

Instrukcje:
Wyszlifować podłogę do gołego drewna i upewnić się, że jest całkowicie sucha i niezapylona. Wykonać końcowe wygładzenie przy użyciu siatki o ziarnie 120 i 100. Ze względu na efekt barwienia oleju, zalecamy, zawsze przygotować niewielki obszar próbny do testowania pod kątem pożądanego efektu.
 
Zastosowanie:
 1. Olej musi utrzymać temperaturę pokojową przed nałożeniem.
 2. Nałożyć 40-60 g/m2 równomiernie na powierzchnię przy pomocy szpachli stalowej lub wałka z krótkim włosiem.
 3. Odczekać 15 minut. Po tym czasie, na zaolejowane powierzchni powinna nadal być widoczna warstewka oleju, jeżeli powierzchnia jest sucha należy nałożyć dodatkową warstwę.
 4. Rozprowadzać olej na drewnie przez co najmniej 15-20 minut przy pomocy polerki i czerwonego pada. Na wysoce chłonnych typach drewna (buk, sosna) może być konieczna większa ilość oleju w celu jego odpowiedniego nasycenia.
 5. Kontynuować rozprowadzanie białym padem do momentu gdy przestaną pojawiać się krople lub plamy.
 6. Przed końcowym polerowaniem należy pozostawić podłogę  na co najmniej 3 i nie więcej niż 24 godziny. NIE NALEŻY chodzić po podłodze w tym czasie.
 7. Końcowe polerowanie wykonywane jest przy pomocy czerwonego pada (ważne!) aby wykończyć zaolejowaną powierzchnię. W tym kroku nie można już dodawać więcej oleju.
 8. Na końcu podłoga polerowana jest białym padem. Dodawanie niewielkiej ilości oleju satynowego ułatwiłoby końcowe polerowanie i zwiększyłoby wytrzymałość mechaniczną użytkowanej podłogi. Polerować do chwili uzyskania pożądanego połysku.
 9. Pozostawić podłogę na co najmniej 10 godzin. Nie należy chodzić po podłodze w tym czasie.
 10. W pierwszym miesiącu zaolejowana podłoga jest podatna na wilgoć. Należy stosować metody czyszczenia na sucho lub olej satynowy w celu wyczyszczenia podłogi.
 
UWAGA!!!
Nasączone olejem ściereczki i pady mogą ulec samozapłonowi. Należy je przechowywać w wodzie lub szczelnie zamkniętych metalowych pojemnikach.
 
Czyszczenie i pielęgnacja:
Olejowane podłogi są czyszczone na sucho (mopem lub odkurzaczem). Do codziennej pielęgnacji na mokro należy używać środków Arboritec Cleaner, zestawu do mycia Arboritec lub Arboritec Spray Mop. W celu zakonserwowania podłogi olejowanej (1-2 razy w roku) należy użyć oleju satynowego Arboritec Satin Oil, po wcześniejszym dokładnym umyciu konserwowanej powierzchni.
 
Dane techniczne:
Zużycie: 15-20 m2/l w zależności od rodzaju drewna;
Temperatura robocza: 15-25oC;
Czas schnięcia: 3-24 godzin do końcowego polerowania, 10 godzin po końcowym polerowaniu;
Rozcieńczanie: Arboritec Satin Oil;
Przechowywanie: Należy zużyć w ciągu 2 lat w maks. 40oC w nieotwieranym pojemniku. Gdy pojemnik zostanie otwarty zawartość może zacząć twardnieć podczas przechowywania przez długi czas. Niewrażliwy na mróz. Trzymać poza zasięgiem dzieci.
CENA BRUTTO (z VAT-em 23%) za 1 sztukę produktu/zestaw - do każdej transakcji wystawiamy paragon lub fakturę VAT.

UWAGA!!!
Odbiór osobisty możliwy w pawilonie handlowym  Parkiety Pętlak – ul. Bartycka 20/24 pawilon 11A, w tygodniu w godzinach 10-18, soboty 10-15. Prosimy o wcześniejszą informację  w celu przygotowania towaru do odbioru.

Kontakt: (22)629-25-35, 508-346-669; @:sklep@parkietypetlak.pl

Jeśli z jakiegoś powodu w naszej ofercie nie znaleźli Państwo produktu, zachęcamy do kontaktu – jesteśmy pewni, że go dla Państwa zdobędziemy!