508 346 669 22 629 25 35 czynne pon - pt 10:00 - 18:00, sobota 10:00 - 15:00

Już teraz przy zamówieniu 1400 zł otrzymasz 10% rabatu

Timberex Timberguard Teak 1 l

  • Czas realizacji: Na zamówienie
  • szt.
  • 199,00 zł 199,00 zł

OLEJ TARASOWY TIMBERGUARD TEAK jest olejem ochronnym do użytku zewnętrznego, drewnianych mebli, tarasów, drzwi, okien, itp. Zawiera filtry UV, które chronią drewno przed wypłowieniem i zapewnia świeży wygląd tarasów oraz mebli ogrodowych. Dostępny również w kolorze bangkirai oraz bezbarwny.

Sposób użycia:
Powierzchnię należy starannie oczyścić, przetrzeć wilgotną szmatką i pozostawić do wyschnięcia. Zaleca się przeprowadzenie testu na małej powierzchni, aby upewnić się, że został osiągnięty pożądany rezultat. Nałożyć pierwszą, równomierną warstwę oleju TIMBERGUARD TEAK za pomocą aplikatura, pędzla lub wałka. Przypadkowe rozpryski należy niezwłocznie usunąć z otaczających powierzchni. Po około 20-45 minutach nałożyć drugą warstwę. Nałożyć  tyle warstw oleju, ile jest w stanie wchłonąć drewno. Powierzchnia nie może wyschnąć przed nałożeniem kolejnej warstwy. Niezwłocznie usunąć cały niewchłonięty olej TIMBERGUARD TEAK przy pomocy bawełnianych ścierek pozostawiając matowe wykończenie. Powierzchnia wyschnie po ok. 12 godzinach. Oleju nie należy nakładać podczas deszczu oraz w przypadkach, gdy drewno jest wilgotne.

Utwardzanie:
Zwykle powierzchnia powinna być wystarczająco sucha do chodzenia po 24 godzinach i będzie stopniowo twardniała przez 14 dni osiągając wodoodporność. Wszelkie początkowe delikatne ślady po wodzie można łatwo usunąć przy pomocy miękkiej nakładki nylonowej oraz produktów Timberex do konserwacji i czyszczenia powierzchni.

Konserwacja i czyszczenie:
Drewno zaolejowane po raz pierwszy należy pokryć olejami satynowymi Timberex Satin Oil Gold do konserwacji po upływie tygodnia, a następnie co roku lub w miarę potrzeb. Do bieżącej konserwacji należy używać roztworu mydła Timberex Bio-C o neutralnych pH. Do okresowej konserwacji i odświeżenia zaleca się używanie Timberex Satin Oil Gold lub piankek Timberex Satin Oil Gold lub Timberguard 3 Easy Steps. Zestaw Pierwszej Pomocy Timberex pomoże też usunąć przypadkowe ślady.

Zużycie:
1 l wystarcza na około 8-12 m2.

UWAGA!
Znajdujące się w pobliżu produkty żywnościowe należy usunąć na czas aplikacji oleju i utwardzania powierzchni. Aplikatory, ścierki, itp. nasączone produktem należy umieścić w pojemniku z wodą i wynieść na zewnątrz, aby uniknąć ich ewentualnego samozapalenia się. Zawartość pojemnika należy usunąć zgodnie z lokalnymi przepisami.

CENA BRUTTO (z VAT-em 23%) za 1 sztukę produktu/zestaw - do każdej transakcji wystawiamy paragon lub fakturę VAT.

UWAGA!!!
Odbiór osobisty możliwy w pawilonie handlowym  Parkiety Pętlak – ul. Bartycka 20/24 pawilon 11A, w tygodniu w godzinach 10-18, soboty 10-15. Prosimy o wcześniejszą informację  w celu przygotowania towaru do odbioru.

Kontakt: (22)629-25-35, 508-346-669; @:sklep@parkietypetlak.pl

Jeśli z jakiegoś powodu w naszej ofercie nie znaleźli Państwo produktu, zachęcamy do kontaktu – jesteśmy pewni, że go dla Państwa zdobędziemy!